منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

یادداشت برداری برای بهبود حافظه و افزایش بهره وری در محل کار مفید است. با یادداشت کردن یادداشت‌ها، می‌توانید به چیزی ملموس مراجعه کنید، کارهایی را که باید انجام دهید را به خاطر بسپارید و کنترل کار خود را در طول روز دوباره به دست می‌آورید.

هزاران برنامه مختلف یادداشت برداری وجود دارد که می توانید روی دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید. دو مورد از محبوب‌ترین آنها Evernote و Microsoft OneNote هستند زیرا بسیار کارآمد و مؤثر هستند و هر کدام دارای کاربران و طرفداران بسیار وفادار هستند.

بنابراین وقتی صحبت از Evernote در مقابل OneNote می شود، چگونه عملکرد آنها را بهبود می بخشند؟

نمای کلی Evernote و OneNote

ابتدا مقدمه ای بر دو پلتفرم. Evernote برنامه ای است که به شما امکان می دهد محتوا را ذخیره کنید، یادداشت برداری کنید، لیست بنویسید و همه آن را سازماندهی کنید. اگرچه این‌ها در نوت‌بوک‌ها ذخیره می‌شوند، اما کل مفهوم پشت این برنامه بهره‌وری بیشتر شبیه یک صندوق ورودی جهانی است که می‌توانید همه چیزهایی را که جمع‌آوری کرده‌اید ذخیره کنید تا بتوانید در صورت نیاز با استفاده از برچسب‌ها، به سرعت آن را پیدا کنید.

از سوی دیگر، OneNote مایکروسافت بسیار شبیه نسخه دیجیتالی نوت‌بوک‌هایی است که به مدرسه آورده‌اید. علاوه بر ذخیره تمام یادداشت‌ها و انواع مختلفی از محتوایی که جمع‌آوری کرده‌اید، می‌توانید آنها را در بخش‌ها، صفحات و ظروف نیز سازماندهی کنید.

هر یک از این برنامه‌ها مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند تا به آنها کمک کند بهره‌وری و حافظه خود را بهبود بخشند. همچنین، از آنجایی که هیچ برنامه ای کامل نیست، هر کدام نقاط قوت و محدودیت های خود را دارند.

برای دریافت ایده بهتر در مورد اینکه کدام برنامه بهترین انتخاب شما خواهد بود، این دو را بر اساس سه ویژگی کلیدی که اغلب توسط کاربران استفاده می شود مقایسه می کنیم: جمع آوری اطلاعات، یادداشت برداری و تحرک.

جمع آوری اطلاعات

هر دو OneNote و Evernote دارای پسوند وب کلیپر مخصوص به خود هستند که به شما امکان می‌دهد به سرعت اطلاعات را از وب‌سایت‌های مختلف جمع‌آوری و ذخیره کنید.

هر دو به شما این امکان را می دهند که انتخاب کنید آیا می خواهید کل صفحه وب را همانطور که هست نگه دارید، یک نسخه ساده شده بدون تبلیغات یا فقط بخشی از صفحه. همچنین می‌توانید قبل از ذخیره چند یادداشت اضافه کنید تا به خاطر بیاورید که چرا آن منبع خاص را «بریده» کرده‌اید.

از آنجایی که OneNote ساختار بیشتری برای سازماندهی محتوای خود به شما می دهد، برش دهنده وب آن به شما امکان می دهد نه تنها انتخاب کنید که در کدام نوت بوک جزئیات را نگه دارید، بلکه کدام بخش را در نوت بوک نیز انتخاب کنید.

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

منبع: OneNote.com

Evernote به شما امکان می دهد بریده های وب خود را قبل از ذخیره آنها برچسب گذاری کنید تا بتوانید بعداً آنها را پیدا کنید.

کاربران ممتاز به ویژگی نتایج پیوندی Evernote که در بخش گزینه‌ها قرار دارد دسترسی پیدا می‌کنند. هنگامی که در گوگل جستجو می کنید، Evernote یک جستجوی ثانویه را اجرا می کند که تمام یادداشت های مربوط به کلمه کلیدی را که برای جستجوی اطلاعات استفاده کرده اید نشان می دهد.

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

منبع: Zapier.com

به گفته Jeremy Skillings، رئیس Youcanbefound.com، این ویژگی مفید است زیرا به شما امکان می دهد بدانید که قبلاً چه اطلاعاتی را در یادداشت های خود ذخیره کرده اید.

“در برخی موارد، هر زمان که در حال انجام تحقیقات خود هستم، از طریق این ویژگی متوجه می شوم که اطلاعات دقیق مورد نیاز خود را از قبل در حساب Evernote خود ذخیره کرده ام. این به تنهایی مقدار قابل توجهی از زمانی را که برای پروژه ها صرف می کنم کاهش می دهد.

یاداشت برداشتن

هر دو برنامه بهره وری به شما امکان می دهند یادداشت های خود را ایجاد و قالب بندی کنید تا اسناد غنی ایجاد کنید. از جمله این ویژگی ها می توان به تغییر اندازه و رنگ فونت، افزودن جداول و درج فایل های رسانه ای اشاره کرد.

ویژگی های یادداشت برداری Evernote بسیار شبیه به یک سند Word است زیرا از نظر نحوه وارد کردن یادداشت های خود بسیار ساختار یافته است.

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

افراد حرفه ای که نیاز به ساخت و دسترسی به اسناد با ساختار مناسب در این زمینه دارند، بخش بزرگی از طرفداران وفادار Evernote را تشکیل می دهند. یکی از کاربران املاک و مستغلات 2 ساله، آنتونی گیلبرت از RealFX.com، گزینه‌های قالب‌بندی را دوست داشت، اما اعتراف کرد که رویکرد سخت‌فرمت هنوز جنبه‌های منفی دارد.

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

اگرچه او از این ویژگی‌ها لذت می‌برد، تجربه شخصی‌اش با استفاده از آن در این زمینه نشان داد که ویژگی‌های قالب‌بندی «به این معناست که اگر مجبور باشید بخش‌هایی از یادداشت‌های خود را تغییر دهید، ممکن است خسته‌کننده شود». او ادامه داد: «ویژگی‌های قالب‌بندی کاملاً پیچیده هستند، بنابراین ممکن است برای به دست آوردن نتایج نهایی که به دنبال آن هستید، به کمی صبر نیاز داشته باشید».

افراد حرفه ای که نیاز به ساخت و دسترسی به اسناد با ساختار مناسب در این زمینه دارند، بخش بزرگی از طرفداران وفادار Evernote را تشکیل می دهند. یکی از این کاربران 2 ساله املاک و مستغلات، آنتونی گیلبرتوف از RealFX.com، گزینه‌های قالب‌بندی را دوست داشت، اما اعتراف کرد که رویکرد سخت‌فرمت هنوز جنبه‌های منفی دارد.

ساختار یادداشت های خود از همان ابتدا می تواند بر بهره وری شما تأثیر بگذارد. لوح خالی گاهی اوقات می تواند گیج کننده باشد. Evernote توانایی استفاده از قالب‌ها و جریان‌های کاری آزمایش‌شده در نبرد را فعال می‌کند که در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند. آنها می توانند الهام و ساختاری را برای آنچه ممکن است فراهم کنند.

از سوی دیگر، OneNote به کاربران خود انعطاف و انعطاف بیشتری در نحوه ایجاد یادداشت ها می دهد. می توانید روی هر قسمت از صفحه کلیک کنید و شروع به تایپ کنید. اگر می‌خواهید چیزها را جابه‌جا کنید، می‌توانید بخش‌هایی از یادداشت‌های خود را در جای مناسب بکشید و رها کنید.

از طرف دیگر، OneNote به کاربران خود انعطاف و انعطاف بیشتری در نحوه ایجاد یادداشت های خود می دهد. می توانید روی هر قسمت از صفحه کلیک کنید و شروع به تایپ کنید. اگر می‌خواهید چیزها را جابه‌جا کنید، می‌توانید بخش‌هایی از یادداشت‌های خود را در جای مناسب بکشید و رها کنید.

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

منبع: Lifehacker

همچنین به شما امکان می دهد الگوهایی ایجاد کنید که بتوانید از آنها برای استایل مناسب صفحه خود استفاده کنید، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات را پر کنید.

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

منبع: MakeUseOf

این یک ویژگی بسیار کاربردی است که برای بسیاری از افرادی که عشق خود به OneNote را با من به اشتراک گذاشتند، متمایز بود. Steve Lionais، یکی از کاربران قدیمی و یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Dr-Bill.ca، ادعا می کند که این ویژگی به او کمک کرده است تا کسب و کار خود را با تأثیرگذاری بر حافظه خود به شکلی قدرتمند و سودمند بسازد.

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

“این [feature] این چیزی است که OneNote را به یک برنامه ذخیره کننده حافظه عالی تبدیل می کند. «من متوجه می‌شوم که وقتی چیزها به روش خاصی چیده شوند بهتر به خاطر می‌آورم. OneNote به من اجازه داده است که این کار را برای یادداشت های جلسه و ارائه خود انجام دهم، بنابراین لازم نیست زمان زیادی را برای یافتن نکته بعدی صرف کنم!

اما چیزی که واقعاً OneNote را در این دور برنده می‌کند، توانایی آن است که به شما امکان می‌دهد فایل‌های رسانه‌ای از منابع دیگر مانند یوتیوب را جاسازی کنید. علاوه بر درج پیوند، OneNote یک پخش کننده رسانه راه اندازی می کند که به شما امکان می دهد ویدیو را تماشا کنید یا فایل صوتی را مستقیماً از صفحه ای که در آن ذخیره کرده اید گوش دهید.

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

منبع: Windows Central

تحرک

Evernote و OneNote را می توان در هر دو دستگاه دسکتاپ و تلفن همراه استفاده کرد. در عین حال، آنها به کاربران خود امکان همگام سازی محتوا را از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارائه می دهند.

قضاوت در مورد اینکه کدام یک از دو برنامه بهره وری در اینجا بهترین است بسیار دشوار است زیرا تا حد زیادی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از آنها نرم افزار عاملی است که استفاده می کنید.

بسیاری از کاربران قدرتمندی که ما از آنها پرسیدیم از iOS استفاده می‌کردند، و این مواردی را در مقابل Evernote قرار می‌دهد. گرگ ریس از AmeriEstate.com اغلب از گزینه دوربین داخلی (و سایر ادغام های iOS) برای مدیریت وظایف روزانه خود به عنوان رئیس جمهور استفاده می کند.

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

دوربین Evernote همچنین با Post-It، صفحات نوت بوک Moleskin و کارت ویزیت یکپارچه می شود. وقتی از یکی از این عکس‌ها عکس می‌گیرید، دوربین اطلاعات را می‌گیرد و آن‌ها را برای Evernote قالب‌بندی می‌کند تا زمانی که به دنبال آن هستید بتوانید به سرعت آن را پیدا کنید.

از طرف دیگر OneNote بر محیط اندروید تسلط دارد. علاوه بر این برنامه، کاربران اندروید یک نشان شناور OneNote را نیز در کنار صفحه اصلی پیدا خواهند کرد. بنابراین می توانید خیلی سریع در حال حرکت یادداشت برداری کنید.

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

⌄ برای ادامه خواندن مقاله به پایین بروید ⌄

Evernote در مقابل OneNote: کدامیک بهره وری شما را بهتر می کند؟

منبع: MS Power User

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید، فضای ذخیره سازی ابری است که استفاده می کنید. برای همگام سازی OneNote بین دستگاه های مختلف، ابتدا باید یک حساب کاربری با OneDrive، که سرویس ذخیره سازی ابری مایکروسافت است، راه اندازی کنید.

به گفته مت ویلنز، وکیل مدیریت دفاتر حقوقی ویلنز، “این چیزی است که کاربران Evernote مانند من نیازی به نگرانی در مورد آن ندارند.” “چه از یک حساب رایگان یا یکی از برنامه های پولی آنها استفاده کنید، می توانید فوراً دستگاه های خود را بدون نیاز به یک حساب ذخیره سازی ابری جداگانه همگام سازی کنید.”

نقطه ضعف در اینجا مقدار فضای ذخیره سازی و تعداد دستگاه هایی است که می توانید همگام سازی کنید. کاربران رایگان تنها 60 مگابایت فضای ذخیره سازی دارند و می توانند حداکثر دو دستگاه را همگام کنند. اگر به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارید، باید طرح‌های پولی را دریافت کنید.

کدام اپلیکیشن برای بهبود حافظه و عملکرد بهتر است؟

صادقانه و واضح ترین پاسخ این است:

بستگی به شما.

در حالی که Evernote و OneNote هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند، اما اینکه چقدر به بهبود بهره‌وری و حافظه کمک می‌کند تا حد زیادی بستگی به این دارد که چه چیزی برای شما بهتر عمل می‌کند.

اگر متوجه شدید که می توانید بهترین کار را انجام دهید و با کمک نشانه های بصری چیزها را بیشتر به خاطر بسپارید، OneNote بهترین برنامه بهره وری برای استفاده خواهد بود. با این حال، اگر سرعت و سهولت یافتن اطلاعات مورد نیاز خود را در اولویت قرار دهید، Evernote بهترین گزینه خواهد بود.

از آنجایی که هر دو برنامه بهره وری دارای نسخه رایگان هستند، می توانید هر دو را امتحان کنید و ببینید که در کجا احساس راحتی می کنید. در نهایت، برنامه بهره‌وری مناسب برای استفاده، برنامه‌ای است که روش کار و انجام کارها را تکمیل می‌کند، نه اینکه نحوه انجام آن‌ها را دیکته کند.

اعتبار عکس ویژه: Yura Fresh از طریق unsplash.com