5 برنامه برای ایمن نگه داشتن فرزندانتان در دستگاه های جدیدشان

5 برنامه برای ایمن نگه داشتن فرزندانتان در دستگاه های جدیدشان

از آنجایی که کریسمس در حال حاضر در هوا است، ممکن است به فکر خرید یک دستگاه جدید برای فرزند خود باشید. در حالی که انتخاب مناسب می تواند زمان هیجان انگیزی باشد، درک خطرات موجود در دادن تلفن هوشمند به فرزندانتان نیز مهم است.

برخلاف روزگار نوکیا 3310، اکثر گوشی های امروزی دروازه ای برای ورود به دنیای اینترنت هستند. در حالی که این امر زندگی بسیاری از افراد را با اجازه دادن به آنها برای اتصال 24 ساعته بهبود بخشیده است، اما می تواند به سرعت برای کودکان مشکل ساز شود.

بنابراین، چه از خدمات بازیافت تلفن ما برای ارتقا به یک گوشی جدید استفاده کرده باشید یا این اولین تلفن آنها باشد، چرا مطمئن نباشید که در صبح کریسمس برای آنها آماده است؟ ما بسیاری از برنامه‌های مفید را بررسی می‌کنیم که می‌توانید برای محافظت از خانواده‌تان و ترویج رابطه سالم با تلفن جدید آن‌ها دانلود کنید.

کنترل والدین از اپل

اپل تعدادی امکانات را قبلاً با جدیدترین نرم افزار iOS در دستگاه های خود تعبیه کرده است. به عنوان مثال، از طریق دسته تنظیمات و زمان صفحه نمایش، می توانید آن را به عنوان دستگاه فرزند خود تنظیم کنید و محتوا را بر اساس سن او در برنامه ها، کتاب ها، نمایش های تلویزیونی و فیلم ها محدود کنید. این برای جلوگیری از دسترسی کودکان کوچکتر به محتوایی که ممکن است نامناسب تلقی شود عالی است.

از طریق سرویس‌های داخلی اپل، می‌توانید برنامه‌های جداگانه‌ای را که ممکن است نامناسب تشخیص دهید مسدود کنید، استفاده از دستگاه خود را محدود کنید و بر کارهایی که در حین استفاده از آن انجام می‌دهند نظارت کنید. همه اینها را می توان در هنگام راه اندازی پس از خرید نصب کرد. همچنین می‌توان از آن برای مسدود کردن کامل دستگاه کودک استفاده کرد، اگر دلیلی وجود دارد که نمی‌خواهید آن‌ها به آن دسترسی داشته باشند، بدون نیاز به حذف آن‌ها از آن.

Family Link توسط Google

اگر خانواده ای از کاربران اندروید هستید، بهترین برنامه کنترل والدین برای دستگاه فرزندتان Family Link است. این برنامه رایگان امکان نظارت کامل بر دستگاه‌های فرزندتان، از تبلت‌ها گرفته تا تلفن‌هایش را فراهم می‌کند. همچنین می‌تواند برای خانواده‌هایی که بچه‌های زیادی با دستگاه‌های متعدد دارند عالی باشد، زیرا هر یک از اعضای خانواده حساب شخصی خود را دارند و می‌توانید نقش‌های والدین را به هر یک از اعضایی که مسئول رفاه بچه‌های کوچک هستند اختصاص دهید.

برای استفاده از این برنامه، هر کودک به یک آدرس ایمیل Google نیاز دارد. اگر برای اولین بار یک دستگاه جدید خریداری کرده اید، باید در حین تنظیم تلفن راه اندازی شود. جزئیات ورود به سیستم خود را در دسترس داشته باشید زیرا برای برنامه Family Link مورد نیاز است. هنگامی که همه افراد دارای دستگاه آدرس ایمیلی را داشته باشند که برای راه‌اندازی تلفن یا رایانه لوحی Android استفاده شده است، می‌توانید راه‌اندازی Family Link را شروع کنید. نصب نسبتاً ساده است و طیف وسیعی از مزایا را برای نظارت و محافظت از فرزندان شما به صورت آنلاین ارائه می دهد.

سطوح مجوز بر اساس سن آنها است و می‌توانید برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و محتوایی را که از برنامه خودتان می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند محدود کنید. آن‌ها نمی‌توانند بدون اجازه به محتوای جدید دسترسی داشته باشند، و شما می‌توانید در حین ارائه دسترسی به برنامه‌های منتخب، محدودیت‌های زمان صفحه نمایش را تعیین کنید. به عنوان مثال، پس از اتمام زمان صفحه نمایش آنها، می توانید آن را تنظیم کنید تا همچنان بتوانند به برنامه هایی مانند WhatsApp یا سایر برنامه های آموزشی دسترسی داشته باشند. این برنامه به شما امکان می دهد مکان دستگاه را نیز پیدا کنید، بنابراین اگر بچه های شما کمی بزرگتر هستند و خودشان بیرون می روند، می توانید با ردیابی مکان ها مطمئن شوید که کجا هستند. این زمانی خوب است که آنها به طور تصادفی تلفن خود را نیز گم کنند.

FamilyTime می تواند ردیابی موقعیت مکانی عالی را ارائه دهد

اگر یک نوجوان داشته باشید، متوجه می‌شوید که ردیابی محل اختفای او چقدر است. خوشبختانه، با برنامه FamilyTime، می توانید geofences را تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد در مورد زمانی که نوجوان یا کودک شما وارد یک منطقه از پیش تعیین شده خاص می شود یا از آن خارج می شود، هشدارهای فوری دریافت کنید. شما می توانید هر تعداد از این موارد را که دوست دارید انتخاب کنید، و برای درک اینکه فرزندتان در صورت نیاز کجا می تواند باشد عالی است. همچنین می توانید سایر اعضای خانواده را بر روی یک نقشه خوب و مفید بیابید و برخی از بهترین ردیابی و دقت ممکن را ارائه می دهد.

این برنامه همچنین دارای کنترل های استاندارد والدین مانند محدود کردن محتوا، زمان صفحه نمایش و دسترسی به وب سایت است. همچنین به شما امکان می‌دهد تمام فعالیت‌های آن‌ها را با به‌روزرسانی‌های زنده در مورد چیزهایی که ممکن است به‌عنوان والدین به آنها علاقه‌مند باشید، نظارت کنید. حتی می‌توانید دستگاه آن‌ها را با ویژگی «زمان تکالیف» قفل کنید تا مطمئن شوید که فرزندتان واقعاً بیدار است، کارهای مدرسه‌اش را کامل کرده و با پیام‌ها حواسش پرت نمی‌شود.

این برنامه دارای بسیاری از ویژگی های مفید است و به عنوان یک والدین تعجب خواهید کرد که چگونه بدون آن مدیریت کرده اید. آنها حتی یک لیست نظارتی ارائه می دهند، بنابراین اگر می دانید که یک تماس بالقوه از طرف شخصی وجود دارد که ممکن است بخواهید از فرزندتان محافظت کنید، می توانید هنگام تلاش برای تماس با شما، هشدارهایی را تنظیم کنید. این برنامه همچنین برای نوجوانان مسن تر با ویژگی Teen Safe Drive مفید است. این به شما امکان می دهد تا رانندگی نوجوانان خود را، شاید در یک اسکوتر موتوری یا زمانی که آنها به تازگی امتحان خود را پس داده اند، زیر نظر داشته باشید. اگر از محدودیت‌های سرعتی که تعیین کرده‌اید تجاوز کنند، اعلانی دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد هنگام بازگشت به خانه بحث‌های هشداری داشته باشید. این برنامه هزینه دارد، اما با توجه به ویژگی‌هایش، ممکن است ارزش آن را برای امنیت آنلاین فرزندتان داشته باشید.

خانواده امن توسط مک آفی

McAfee سالهاست که به دلیل تامین امنیت آنلاین از طریق فایروال ها و محافظت از ویروس شناخته شده است. با این حال، اکنون می‌توانید برنامه خانواده ایمن آن‌ها را دانلود کنید، که به محافظت از فرزندتان به صورت آنلاین کمک می‌کند.

باز هم، این برنامه کنترل‌های اولیه والدین را برای محدود کردن زمان صفحه نمایش، برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و موارد دیگر ارائه می‌کند، اما تفاوت در توانایی فرزند شما برای درخواست برنامه‌های جداگانه است. به عنوان مثال، اگر استفاده از Netflix آنها را به دلیل تکمیل نشدن تکالیف محدود کرده اید، آنها می توانند پس از تکمیل آن یک درخواست پیام برای شما ارسال کنند. در پیام، می‌توانید برای مدت زمانی که مشخص می‌کنید، اجازه دسترسی انتخاب کنید. این ویژگی ارتباط یکپارچه ای را ارائه می دهد و اگر فرزند شما بدون حساب جفت Controls تحت مراقبت یکی دیگر از اعضای خانواده باشد عالی است.

این برنامه همچنین می‌تواند بر روی یک دستگاه ویندوز بارگیری شود، به این معنی که می‌توانید کارهایی که آنها روی لپ‌تاپ و دستگاه‌های تلفن همراه خود انجام می‌دهند را از همان برنامه محدود کنید. با این حال، همه ویژگی‌ها برای هر سیستم نرم‌افزاری در دسترس نیستند، بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که گزینه‌های موجود برای iOS، Android و Windows را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای شما و خانواده‌تان مناسب است.

ایمنی خانواده از مایکروسافت

اگر پلتفرمی می‌خواهید که از دستگاه‌های همه افراد در برابر تماس‌های مضر محافظت کند، از جمله هر کنسولی در سری Xbox one، برنامه Microsoft Family Safety برای خانواده شما عالی است. بار دیگر، این برنامه با محدودیت‌هایی در برنامه‌ها و بازی‌ها، محافظت قابل‌توجهی را ارائه می‌کند، اما این موارد می‌تواند برای دستگاه‌های Windows، Xbox و Android اعمال شود. علاوه بر این، می‌توانید کنسول‌های بازی و لپ‌تاپ‌های آن‌ها را کاملاً محدود کنید، که برای اجازه دادن به زمان خرابی عالی است.

برنامه Family Safety همچنین کپی‌هایی از اسکرین شات‌هایی را که فرزندتان ممکن است از کنسول بازی خود بگیرد ارائه می‌کند و فیلتری از محتوای آنلاین مضر را ارائه می‌کند که از طریق Microsoft Edge قابل دسترسی است. این برنامه برای کودکان دارای Xbox ایده‌آل است، زیرا مجموعه کاملی از کنترل‌های والدین از جمله گزارش‌های فعالیت را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد استفاده آن‌ها از دستگاه‌هایشان را ارزیابی کنید.

مانند برنامه قبلی، Microsoft Family Safety نیز نظارت بر رانندگی ایمن را فراهم می کند. این به شما امکان می‌دهد ببینید که اعضای خانواده‌تان چند بار دستگاه خود را در جاده برده‌اند، آیا با سرعت مجاز رانندگی کرده‌اند و گزارش کاملی از سابقه رانندگی‌شان. از آنجایی که این محصول مایکروسافت است، استفاده از آن را در کل مجموعه مایکروسافت آفیس نیز ردیابی می‌کند، بنابراین می‌دانید که آیا آنها واقعاً تکالیف خود را در دستگاه خود انجام می‌دهند یا با چیزهای دیگر پرت می‌شوند.

اهمیت امنیت آنلاین برای کودکان

اینترنت یک جانور باورنکردنی است. فواره ای از اطلاعات را با کلیک یک دکمه ارائه می دهد و می تواند دسترسی به میلیون ها صفحه و پلتفرم را فراهم کند که می تواند نگاهی عمیق به هر موضوعی را به کودکان ارائه دهد. متأسفانه، همراه با خوب، همیشه بد می آید، و کودکان بدون نظارت می توانند به سرعت خود را در معرض خطر یا محتوایی بیابند که ممکن است برای دانستن یا درک آنها بسیار کوچک باشند.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، محافظت از فرزندانتان در برابر خطرات اینترنت و دسترسی هایی که یک دستگاه می تواند فراهم کند، حیاتی است. به عنوان مثال، اگر کودک شما مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، ممکن است به دلیل شرم درگیر این موضوع نشود. توانایی نظارت بر پیام‌های آن‌ها با برنامه‌های مختلف بالا به شما این امکان را می‌دهد تا با عناصر زندگی فرزندتان که ممکن است در اشتراک‌گذاری آن احساس راحتی نکند، همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت ایمنی آنلاین، از وب سایت NSPCC دیدن کنید، که می تواند نکات و ترفندهای بیشتری را برای ایمن نگه داشتن فرزندانتان به صورت آنلاین در دستگاه های مختلف ارائه دهد.

با استفاده از Mazuma یک گوشی جدید دریافت کنید

ما نه تنها برای تلفن‌های بازسازی‌شده که کاملاً جدید به نظر می‌رسند و برای اولین تلفن کودک مناسب هستند، تخفیف‌های عالی ارائه می‌کنیم، بلکه تلفن‌های قدیمی را نیز به صورت نقدی بازخرید می‌کنیم! پس چرا با قیمت های شگفت انگیز مبادله تلفن ما به هزینه خرید یک گوشی جدید برای فرزندتان کمک نکنید؟

بنابراین اگر یک تلفن همراه قدیمی دارید و ممکن است به این فکر کنید که “بهترین قیمت را کجا می توانم تلفن همراه خود را بفروشم؟” از ما قیمت بگیرید و هزینه یک دستگاه جدید را بر روی کیف پول خود کمتر کنید.

منتظر چی هستی؟ امروز یک نقل قول دریافت کنید. ما حتی گوشی های خراب می خریم!