منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوشی های هوشمند چگونه تولید می شوند؟ | مازوما موبایل

گوشی های هوشمند چگونه تولید می شوند؟ | مازوما موبایل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوشی های هوشمند چگونه تولید می شوند؟ | مازوما موبایل

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گوشی شما قبل از شما چه زندگی ای داشته است؟ ما می توانیم کمک کنیم! سالانه بیش از 1.43 میلیارد گوشی هوشمند در سراسر جهان فروخته می شود که ساخت این دستگاه ها برای اطمینان از بهترین محصول نهایی در بازار مهم است. فرقی نمی کند آیفون 14 داشته باشید یا سامسونگ گلکسی 22، همه گوشی های هوشمند از اصول اولیه ساخت پیروی می کنند.

به عنوان خریداران و فروشندگان برخی از جدیدترین گوشی ها، روند پیدایش آنها برای ما جالب است. چه می‌پرسید «زمان فروش گوشی هوشمندم فرا رسیده است» یا می‌خواهید دستگاه جدیدی بخرید، وقتی گوشی خود را بازیافت می‌کنید، تأثیر قابل توجهی در ایجاد دستگاه‌های جدید دارد. با ما همراه باشید تا عمر گوشی شما را قبل از رسیدن به دست شما و اهمیت بازیافت در صنعت بررسی کنیم.

بیایید از جایی شروع کنیم که همه چیز شروع می شود، نمونه های اولیه

چه یک گوشی جدید در این سری باشد و چه به طور کلی یک تلفن همراه جدید، تیمی از محققان، توسعه دهندگان و مدیران هیئت مدیره اولین طرحی را که می خواهند گوشی ارائه دهد ایجاد می کنند. این می تواند به این معنی باشد که به دنبال چیزهایی باشید که روی تلفن های دیگر به خوبی کار می کند یا مشتریان به دنبال چه چیزی هستند تا زندگی خود را آسان تر کنند. همه کارشناسان با هم همکاری خواهند کرد تا اولین مدل را ایجاد کنند. این نشان می‌دهد که تیم می‌خواهد تلفن چگونه ظاهر، عملکرد و احساسی داشته باشد، با تمام اجزای لازم که باید ارائه دهد. این فرصتی برای بهبود فناوری های موجود یا ارائه فناوری های کاملاً جدید می دهد. مهمترین عامل این است – چه چیزی این دستگاه را از بقیه متمایز می کند؟

گوشی های هوشمند چگونه تولید می شوند؟ | مازوما موبایل

نصب نرم افزار

پس از توافق با طراحی نهایی، توسعه به سمت نصب نرم افزار جدید حرکت می کند. این زمانی است که تیم نرم افزار گوشی را با تمام فناوری از پیش تعریف شده و نحوه عملکرد سیستم عامل زنده می کند. این مرحله شامل عملکردهای دوربین، منوها و هر چیزی است که باعث می شود گوشی کار کند.

اغلب در این مرحله کمی سرهم بندی وجود دارد که به توسعه دهندگان و تیم نرم افزار اجازه می دهد هر گونه مشکلی را که ممکن است در حین نصب رخ داده باشد برطرف کنند. این مشکلات می تواند از مشکلات ذخیره سازی، خرابی باتری یا حتی محاسبات طراحی معیوب باشد. پس از اتو کردن و آماده شدن گوشی، می‌توانید به مرحله بعدی بروید.

تست…1….2…3…آزمایش…

بنابراین قبل از اینکه این گوشی جدید براق تولید انبوه و برای فروش در سراسر جهان ارسال شود، باید آزمایش های دقیقی را پشت سر بگذارد. این مرحله از آزمایش شاید مهم‌ترین مرحله باشد زیرا از داغ شدن بیش از حد تلفن‌ها که باعث مشکلات جانی، اختلال در عملکرد نرم‌افزار و مشکلاتی می‌شود که از بهترین عملکرد این گوشی جلوگیری می‌کند، جلوگیری می‌کند. در طول این مرحله، تلفن مطمئناً مراحل خود را طی می کند تا همه مواردی را که هنگام استفاده ممکن است اشتباه کند برجسته شود.

تولید انبوه

زمانی که گوشی از مرحله تست عبور کرد و تمام پیچ خوردگی ها اتو شد، اکنون برای تولید انبوه آماده است. جالب اینجاست که معمولاً اسمارت‌فون‌ها در طول این فرآیند با نام رمز ارائه می‌شوند. نام رمز مانع از درز اطلاعات در مورد مشخصات و طراحی گوشی به رقبا یا مصرف کنندگان قبل از ورود به بازار می شود. بزرگترین تولید کننده الکترونیک انبوه فاکسکان است. آنها آیتم هایی برای اپل، آمازون، نینتندو، نوکیا و پلی استیشن می سازند… خب، لیست بی پایان است. این مرحله همچنین برای اطمینان از درست بودن هر گوشی مهم است. اگرچه بیشتر تولید بر روی تسمه نقاله و با استفاده از ماشین آلات انجام می شود، اما هر گوشی آزمایشاتی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که هیچ ناهنجاری در خط تولید وجود ندارد. آنها همچنین برچسب های محافظ را برای جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه در حال حمل دریافت می کنند.

گوشی های هوشمند چگونه تولید می شوند؟ | مازوما موبایل

چمدان هایت را ببند… برو!

هنگامی که تلفن مونتاژ شد، به سمت بسته بندی می رود، جایی که دستگاه جدید به همراه تمام دفترچه های راهنما، لوازم جانبی (در صورت وجود) و البته شارژر در جعبه جدید براق خود قرار می گیرد. بسته بندی تلفن در طول سال ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این اتفاق برای کمک به به حداقل رساندن تأثیر بر محیط زیست رخ داد، و با تغییر سوکت‌های USB در بسیاری از خانه‌ها، نیاز به دوشاخه فروتن کمتر و کمتر می‌شود.

تحویل و توزیع

قبل از راه‌اندازی تلفن، همه دستگاه‌ها به یک مرکز ذخیره‌سازی نامعلوم فرستاده می‌شوند که در آنجا ذخیره می‌شوند و آماده عرضه رسمی هستند. سپس، هنگامی که تیم بازاریابی یک استراتژی ارائه کرد، تلفن را می توان در سراسر جهان به واحدهای ذخیره سازی مختلف دیگر ارسال کرد و احتمالاً پس از راه اندازی تلفن، توزیع شود.

کدام قسمت های گوشی از عناصر بازیافتی ساخته شده است؟

خوب، تقریباً هر بخشی از تلفن را می توان از قطعات بازیافتی ساخت. تلفن‌های همراه از مواد مختلفی از جمله فلز و پلاستیک ساخته شده‌اند که می‌توان آن‌ها را بازیابی و بازیافت کرد تا محصولات جدید تولید شود. قطعات استخراج شده ای که هنوز در آنها حیات وجود دارد می توانند برای ساخت گوشی های بازسازی شده استفاده شوند. خدمات خرید و فروش تلفن همراه به مشتریانمان کمک می کند تا تلفن های تقریباً جدید را با کسری از هزینه خرید مستقیم از سازنده به مشتریان خود ارائه دهیم.

هر مورد تجزیه می شود، از دستگاه گرفته می شود و برای قطعات غیرقابل استفاده از تلفن های شکسته غیرقابل تعمیر جمع آوری می شود. هنگامی که مقدار قابل توجهی از مواد مشابه وجود دارد، اغلب می توان آن را ذوب کرد تا مواد جدید کافی برای استفاده در محصولات جدید تولید شود. به عنوان مثال، اگر یک برد از تلفن شما جدا شود، نمی توان آن را در دستگاه دیگری قرار داد. یک تخته به تنهایی برای ذوب شدن کافی نیست، اما اگر تعداد زیادی از آنها داشته باشید، ممکن است به اندازه کافی برای ایجاد یک شی کاملا جدید داشته باشید.

اهمیت بازیافت گوشی

همانطور که توضیح دادیم، تقریباً از هر عنصر گوشی می توان دوباره استفاده کرد. اگرچه ممکن است نتواند به یک تلفن جدید تبدیل شود یا به عنوان یک گوشی بازسازی شده به زندگی بازگردانده شود، ممکن است عناصر آن به عنوان یک گوشی کاملاً جدید برگردند. بنابراین تجارت گوشی قدیمی برای تولید اقلام جدید ضروری است.

گوشی های هوشمند چگونه تولید می شوند؟ | مازوما موبایل

دلایل زیادی برای بازیافت تلفن همراه وجود دارد، اما کمک به محیط زیست احتمالا مهمترین آنهاست. در حین استفاده، تلفن به اندازه خانه ها ایمن است، اما وقتی دور ریخته می شود و در محل دفن زباله پوسیده می شود، می تواند سموم و گازها را آزاد کند. همه آنها در تولید گازهای گلخانه ای نقش دارند و می توانند تأثیر منفی بر محیط زیست داشته باشند. با استفاده از خدمات فروش تلفن همراه مانند خدمات ما، می‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید، زیرا می‌دانید که مطمئن خواهیم شد که آن را به درستی انجام می‌دهیم. نه تنها این، بلکه بدون نیاز به یافتن مواد خام، به ارائه منابع جدید برای دستگاه های جدید کمک می کنید.

هنگام بازیافت گوشی خود پول نقد دریافت کنید

اگرچه برای کمک به محیط زیست نیازی به انگیزه وجود ندارد، اما ما در Mazuma دوست داریم زمانی که تصمیم به فروش تلفن همراه خود با ما دارید یک جایزه اضافه کنیم. ما قیمت‌های رقابتی را در اکثر تلفن‌های جدید با سریع‌ترین خدمات ارائه می‌کنیم، پس چرا امروز آن را بررسی نکنید؟ پس چه بخواهید آیفون خود را بفروشید و چه گوشی سامسونگ خود، مقداری پول در جیب خود به دست آورید و برای محیط زیست تلاش کنید!