منو سایت

نحوه پاک کردن آیفون برای فروش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه پاک کردن آیفون برای فروش

مهم نیست که چه تلفنی دارید، ما شکی نداریم که عکس ها، فیلم ها و خاطرات گرانبها را ذخیره می کند، البته اطلاعات شخصی زیادی را نیز ذکر نمی کنیم. این اطلاعات می تواند برای ایمنی بسیار مهم باشد، به خصوص با توجه به اینکه بسیاری از دارندگان گوشی های هوشمند از تلفن های خود برای بانکداری آنلاین و سایر برنامه های روزانه حیاتی که به داده های شخصی نیاز دارند استفاده می کنند. پس وقتی نیاز به فروش گوشی قدیمی خود دارید چه باید بکنید؟

به عنوان یک متخصص مبادلات تلفنی، اغلب می بینیم که دستگاه عجیبی با ما فرود می آید که هنوز باید پاک شود. یکی از محبوب‌ترین مدل‌های تلفنی که دریافت می‌کنیم آیفون است، و تیم ما مرتباً یک آیفون تصادفی را می‌گیرد که باید تمام داده‌هایش را پاک کند. در حالی که ممکن است ما این کار را به عنوان بخشی از فرآیند آزمایش گسترده خود انجام دهیم، همیشه قبل از ارسال دستگاه های خود برای ما، انجام این کار ایمن تر است. برای اطمینان از اینکه می‌دانید چگونه همه چیز را از آیفون خود پاک کنید، این راهنما را گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید مطمئن شوید که داده‌های خود را پاک می‌کنید، چه به‌دنبال فروش آیفون 7 خود یا مبادله آیفون 14 پرو مکس خود باشید.

این راهنمای گام به گام تضمین می کند که حافظه های دیجیتال و داده های شخصی شما ایمن هستند و یک آیفون تمیز و درخشان آماده فروش دارید.

اطلاعات شخصی

آیفون شما حاوی اطلاعات زیادی است – اطلاعات شخصی. همه چیز از آدرس گرفته تا جزئیات بانکی و موارد دیگر، بنابراین باید مراقب حذف اطلاعات شخصی خود باشید.

سرور iCloud می‌تواند تعویض آیفون را بسیار آسان‌تر و ساده‌تر کند، بدون اینکه همه چیز را به صورت دستی وارد کنید، همانطور که سال‌ها پیش باید انجام می‌دادیم. هنگامی که با Apple ID خود وارد سیستم شده اید، نباید مخاطبین، تقویم ها، یادآوری ها یا سایر اطلاعات iCloud خود را به صورت دستی حذف کنید، زیرا با این کار تمام محتوای شما از سرور iCloud حذف می شود. در حالی که این کار برای شروع کار با دستگاه جدید ما بسیار سریعتر است، باید اعتراف کنیم که هنگام تنظیم یک تلفن جدید چیزی را از دست می دهیم، اما خوشبختانه، این پیام های متنی ناخوشایند را حذف می کند. “تلفن جدید. این چه کسی است؟”

نحوه پاک کردن آیفون برای فروش

اگر می‌خواهید اطلاعات و محتوای خود را حفظ کنید و همچنان از شناسه خود در دستگاه اپل دیگری استفاده کنید، باید از سیستم خارج شوید. حذف حساب iCloud از دستگاه اپل می تواند پیچیده باشد، بنابراین این شاید مهم ترین قدمی باشد که باید قبل از فروش آیفون خود بردارید.

برای خروج از Apple ID:

اگر از iOS 10.3 یا جدیدتر استفاده می کنید، روی Settings > ضربه بزنید [your name]، به پایین بروید و روی خروج ضربه بزنید. باید رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید و روی خاموش کردن ضربه بزنید.

اگر از iOS 10.2 یا نسخه های قبلی استفاده می کنید، روی Settings > iCloud > Sign Out ضربه بزنید. دوباره روی Sign out ضربه بزنید، سپس روی Delete from My ضربه بزنید [device] و پسورد اپل آیدی خود را وارد کنید. سپس به Settings > iTunes & App Store > Apple ID > Sign Out بروید

قبل از پشتیبان گیری شما

قبل از پشتیبان‌گیری از داده‌هایتان، مرور فایل‌ها و داده‌هایتان ممکن است مفید باشد. ممکن است فایل های غیر ضروری زیادی داشته باشید که به راحتی حذف شوند. حتی می توانید برنامه ای مانند پاک کننده تلفن را امتحان کنید که فایل های تکراری، فایل های بزرگ و غیره را پیدا می کند.

از آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تا زمانی که به وای فای وصل هستید، iCloud به طور خودکار یک شبه پشتیبان‌گیری می‌کند، اما یک نسخه پشتیبان دستی اطمینان حاصل می‌کند که همه چیز به‌روز است. برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و موارد مشابه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مطمئن شوید که آیفون شما به وای فای متصل است. اگر برق مصرفی شما کم است، به یاد داشته باشید که دستگاه خود را به پریز برق وصل کنید
 • تنظیمات را از صفحه اصلی اجرا کنید
 • روی بنر Apple ID خود در بالا ضربه بزنید و iCloud را کلیک کنید
 • اکنون روی iCloud Backup کلیک کنید
 • سوئیچ را روشن کنید و اکنون روی پشتیبان گیری ضربه بزنید

نحوه پاک کردن آیفون برای فروش

تمام مطالب را حذف کنید

دستگاه‌های iOS تا زمانی که از رمز عبور استفاده می‌کنید سخت‌افزار رمزگذاری می‌شوند. این بدان معناست که غیرقابل دسترس کردن اطلاعات شما به آسانی دور انداختن کلید رمزگذاری است. iOS همه چیز را پاک می کند و شما را به تنظیمات اولیه باز می گرداند تا بتوانید دستگاه را پاک کنید. برای این کار دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • برنامه تنظیمات را از صفحه اصلی اجرا کنید، اکنون روی General ضربه بزنید
 • به سمت راست به پایین بروید و روی تنظیم مجدد ضربه بزنید
 • روی پاک کردن همه محتوا و تنظیمات کلیک کنید، سپس روی پاک کردن اکنون ضربه بزنید
 • رمز عبور خود را وارد کنید
 • برای خاموش کردن Enable Lock و حذف دستگاه از Find my Phone، باید Apple ID خود را وارد کنید

در حالی که موارد بالا تضمین می کند که آیفون شما آماده فروش است، ممکن است بخواهید کارهای زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید که از سیستم خارج شده اید و داده های شما فقط در iCloud است.

 • اگر با اپل واچ جفت شده اید، جفت را لغو کنید
 • از iCloud و iTunes & App Store خارج شوید
 • صادرات مخاطبین به و از iCloud
 • پشتیبان گیری در iTunes
 • برنامه ها را حذف کنید
 • خروج از سیستم Facetime/iMessage و غیره
 • از فروشگاه برنامه خارج شوید
 • رمزهای عبور را غیرفعال کنید

نحوه پاک کردن آیفون برای فروش

اینها تنها چند فاکتور کلیدی هستند که باید قبل از فروش آیفون خود در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است این کار وقت گیر به نظر برسد، اما بهتر است در مورد داده های شخصی ایمن باشید تا متاسف باشید، و البته مطمئن شوید که عکس ها و ویدیوهای ارزشمند شما به طور ایمن در اختیار شما ذخیره می شوند.

آیفون خود را با Mazuma بفروشید

اکنون که می دانید چگونه گوشی خود را برای فروش آماده کنید، اجازه دهید ما بقیه کارها را انجام دهیم! ما برخی از رقابتی ترین قیمت های آیفون را به صورت آنلاین ارائه می دهیم، و بازیافت گوشی شما با ما می تواند از تبدیل شدن آن به بخشی از مشکل رو به رشد زباله های الکترونیکی جلوگیری کند.

بنابراین اگر می‌خواهید آیفون XR را بفروشید، آیفون 13 یا سایر برندها و مدل‌ها را معامله کنید؟ منتظر چی هستی؟ شما می توانید در همان روزی که آن را ارسال می کنید در بانک خود پول داشته باشید! امروز از خدمات فروش موبایل ما قیمت دریافت کنید.