منو سایت

آمار و ارقام بازیافت تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمار و ارقام بازیافت تلفن همراه

تقریباً همه کسانی که می شناسید گوشی هوشمند خواهند داشت. آنها به جدیدترین منتهای زندگی مدرن تبدیل شده اند. مملو از ویژگی‌ها، مهارت‌ها و فناوری، آن‌ها یک راه نجات ضروری برای برخی یا دروازه‌ای به جهان برای دیگران فراهم می‌کنند. با این حال، آنچه به بخشی از ستون فقرات بیشتر جوامع تبدیل شده است، برای بسیاری از بخش ها، از جمله صنعت مدیریت زباله، به کابوس تبدیل شده است.

به‌عنوان یک مرکز بازیافت تلفن‌های هوشمند، ما مشکلاتی را که گوشی‌های هوشمند می‌توانند برای محیط زیست ایجاد کنند، درک می‌کنیم، به همین دلیل است که ما متعهد هستیم که به هر تلفن هوشمند جان تازه‌ای بدهیم. ما برخی از خیره کننده ترین حقایق و ارقام در مورد گوشی های هوشمند را بررسی می کنیم و بررسی می کنیم که چرا بازیافت آنها مهم ترین کاری است که می توانید در پایان عمر آنها انجام دهید.

مالکیت گوشی های هوشمند

سفر گوشی‌های هوشمند برای مصرف‌کنندگان از لحظه‌ای که آن را از فروشگاه تحویل می‌گیرید آغاز می‌شود، بنابراین ما متوجه شدیم که این بهترین مکان برای شروع است. مالکیت جهانی تلفن‌های همراه خیره‌کننده است و درک اینکه چرا گوشی‌ها باید پس از اتمام بازیافت شوند، ضروری است.

آمار و ارقام بازیافت تلفن همراه

تعداد گوشی‌های هوشمند بسیار زیاد است که بسیار سریع‌تر از جمعیت جهان رشد می‌کنند. بر اساس اطلاعات بی‌درنگ GSMA، بیش از 11.048 میلیارد اتصال سلولی در حال استفاده است و 1.4 میلیارد تلفن هوشمند در سراسر جهان در سال 2021 فروخته خواهند شد. ، اولین تلفن ها و بسیاری دیگر. با این حال، منصفانه است که فکر کنیم بخش قابل توجهی از این تلفن های هوشمند خریداری شده برای جایگزینی گوشی های موجود برای مصرف کنندگان در نظر گرفته شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، درک اینکه چرا آنها در حال تبدیل شدن به یک مشکل در بخش زباله الکترونیکی هستند، سخت نیست.

سالانه بیش از 150 میلیون گوشی هوشمند در محل دفن زباله قرار می گیرند**. این تعداد زیادی از تلفن‌های همراه است که به محل‌های دفن زباله می‌روند و تأثیر مخربی بر محیط‌زیست ایجاد می‌کنند، به‌ویژه زمانی که مردم در سطح جهان تلاش می‌کنند اکوسیستم جهان را تعمیر کنند.

وقتی گوشی به آخر رسید

هنگام استفاده، تلفن همراه هیچ خطری برای کاربر یا محیط اطراف او ندارد. با این حال، زمانی که به محل های دفن زباله می رود، آنها شروع به خراب شدن می کنند و اجزایی که به شما امکان می دهند ساعت ها پیمایش کنید و صدها عکس بگیرید شروع به تأثیر بر محیط می کنند. تلفن‌های هوشمند حاوی سموم مضر زیادی مانند سرب و اسیدهای خورنده هستند، و اگر چه زمانی که دور انداخته می‌شوند برای کاربران محکم بسته می‌شوند، اما می‌توانند به زمین و هوا نشت کنند و برای هر چیزی که در نزدیکی است سمی شوند. در نهایت، این سموم به زنجیره غذایی می رسند و می توانند اثرات مخربی بر سلامت و زندگی داشته باشند.

به طور تکان دهنده، 4.7 میلیون نفر در بریتانیا اعتراف کرده اند که یک تلفن قدیمی را در سطل زباله انداخته اند تا از دردسر بازیافت یا فروش دستگاه نجات پیدا کنند. که فقط ما را گیج می کند! به خصوص زمانی که خدمات تلفن جایگزین ما بسیار سریع و آسان است. تنها در سال گذشته، ما توانستیم 210000 گوشی را بازیافت کنیم و از آنها در برابر آسیب رساندن به محیط زیست محافظت کنیم و به آنها جان تازه ای بدهیم.

گوشی های فراموش شده

هیچ چیز هیجان انگیزتر از ارتقاء تلفن همراه شما نیست. بسیاری از ما روز شماری می کنیم تا آن ایمیل یا اعلان بسیار مهم را دریافت کنیم – شما واجد شرایط ارتقا هستید. آنقدر هیجان انگیز می شود که ما به سختی به عواقب دستگاه قدیمی خود فکر می کنیم. گروه مصرف کننده بریتانیایی Consumer Focus تخمین می زند که 85 میلیون تلفن همراه استفاده نشده در بریتانیا وجود دارد و 11 درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی اذعان دارند که پنج گوشی را در یک زمان نگه می دارند. اگرچه هیچ تاثیری بر محیط زیست ندارند، اما همچنان دور ریخته خواهند شد.

آمار و ارقام بازیافت تلفن همراه

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم دستگاه های قدیمی را نگه می دارند. اغلب آنها بر این باورند که ممکن است چند سال بعد ارزش داشته باشند. در غیر این صورت، آنها آن را به عنوان یک پشتیبان نگه می‌دارند تا در صورتی که نسخه جدید آنها را ناامید کند. واقعیت ترسناک دیگر این است که بسیاری از شرکت‌های بازیافت تلفن در سراسر جهان به سادگی نمی‌دانند یا نمی‌دانند.

چگونه بازیافت گوشی شما می تواند کمک کند

بازیافت تلفن همراه می تواند از بسیاری جهات کمک کند. به عنوان مثال، طی دو سال، کمپین بازیافت تلفن همراه استرالیا با نام «تلفن های قدیمی، درختان بیشتر» منجر به کاشت 175000 درخت از درآمد حاصل از بازیافت بیش از 56 تن تلفن همراه و لوازم جانبی شده است. یک تن تلفن همراه قدیمی می تواند 150 گرم طلا تولید کند. این 30 برابر بیشتر از یک تن سنگ معدنی است که از منابع گرانبهای سیاره محافظت می کند.

فروش تلفن همراه خود به مراکز بازیافت در نهایت به یکی از دو دسته تقسیم می شود. بازسازی شده و دوباره فروخته شده یا برای قطعات اسقاط شده است. هر دو برای محیط زیست خوب هستند و می توانند یک یا دو پنی برای شما درآمد داشته باشند. هنگامی که تلفن شما را دریافت می کنیم، فرآیند آزمایش گسترده ما را برای ارزیابی وضعیت دستگاه طی می کند. این به ما این امکان را می دهد که نه تنها قیمت رقابتی دستگاه خود را به شما ارائه دهیم، بلکه بدانیم آیا ارزش صرفه جویی در آن را دارد یا می توانیم از آن برای صرفه جویی در گوشی های دیگر استفاده کنیم. حتی سازندگان تلفن نیز قراردادهای مبادله ای ارائه می دهند تا به آنها امکان استفاده مجدد از قطعات هنگام ساخت دستگاه های جدید را بدهد. بنابراین اگر به دنبال فروش یک گوشی شکسته هستید، می تواند ارزش قابل توجهی داشته باشد.

تولید محصولات، نه ضایعات

همانطور که گفته شد، دستگاه های بازیافت در کاهش سهم جهانی در مشکلات زباله های الکترونیکی در سراسر جهان مهم هستند. سالانه 40 میلیون تن زباله الکتریکی ایجاد می‌شود که 70 درصد از کل زباله‌های سمی ما را به خطر می‌اندازد.*** بسیاری از تولیدکنندگان پیشرو تلفن در حال توسعه دستگاه‌هایی با استفاده از مواد پایدار و بازیافتی برای کمک به مبارزه با این مشکل هستند. با این حال، آنها تنها زمانی می توانند این کار را انجام دهند که کاربران گوشی های خود را برای بازیافت بفرستند. تلفن‌ها از عناصر قابل بازیافت زیادی مانند پلاستیک و فلزات تشکیل شده‌اند که وقتی جدا می‌شوند، می‌توان آن‌ها را ذوب کرد و برای تولید محصولات جدید – به‌ویژه دستگاه‌های پیشرفته مانند آیفون و سامسونگ، استفاده کرد.

آمار و ارقام بازیافت تلفن همراه

به گفته رئیس تحقیقات کانترپوینت، یک دستگاه پرچمدار از سه یا چهار سال پیش کیفیت بهتری نسبت به یک گوشی ارزان قیمت در محدوده 200 تا 300 پوند ارائه می دهد. علاوه بر این، تلفن های هوشمند مستعمل در حال حاضر حدود 10 درصد از کل فروش گوشی های هوشمند را از طریق قابلیت بازسازی آنها به خود اختصاص می دهند. بنابراین اگر زمان ارتقا فرا رسیده است، می‌توانید طیف باورنکردنی تلفن‌های بازسازی‌شده ما را بررسی کنید تا با هزینه کمتری آن‌ها را ارتقا دهید.

با Mazuma سیاره را نجات دهید

ما یک مرکز بازیافت آنلاین پیشرو هستیم و می‌توانیم تلفن‌های دست دوم را به‌صورت رقابتی خریداری کنیم. تلفن قدیمی خود را در اطراف خود رها نکنید. یک قیمت آنلاین دریافت کنید یا برای تمام اطلاعاتی که در مورد خدمات ما نیاز دارید، صفحات پشتیبانی ما را بررسی کنید! از خدماتی مانند فروش آیفون من استفاده کنید و مقداری پول در جیب بگیرید، زباله های ناخواسته را پاکسازی کنید و از محیط زیست در برابر زباله های الکترونیکی مضر امروز محافظت کنید.

* www.statista.com

** www.androidheadlines.com

*** www.theworldcounts.com